FAQ

FAQ

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, które nie jest tutaj opublikowane, skontaktuj się z nami.

Wstęp

Jaki plik danych XML jest potrzebny do kampanii w BlueWinston?

W większości przypadków plik XML, którego używasz do porównywania cen, nadaje się do tworzenia reklam w BlueWinston. Dla większej skuteczności kampanii poprzez BlueWinston możemy udzielać wskazówek dotyczących projektowania kanału XML.

Tworzymy reklamy tylko na usługi, a nie na produkty, czy BlueWinston jest dla nas właściwym narzędziem?

Niestety w takim przypadku BlueWinston nie może Ci pomóc. To narzędzie jest przeznaczone do reklamowania produktów. Natomiast agencja PPC Winston Bros świadczy usługi związane z tworzeniem manualnych kampanii skierowanych na usługi lub marki. Napisz do nas na: [email protected].

Używamy konkurencyjnych narzędzi. Dlaczego powinniśmy rozważyć użycie BlueWinston, jakie są zalety BlueWinston w stosunku do konkurencyjnych narzędzi?

Cieszymy się, że klienci i agencje PPC znają podobne narzędzia, więc są informowani o opcjach reklamowania produktów. Reklamy tekstowe oparte na wyszukiwarce Google powinny uzupełniać i często zastępować reklamy Google Shopping, które nie są łatwe w obsłudze, a niektóre nie działają w wielu regionach (nie można ich włączyć).

W porównaniu do konkurencyjnych narzędzi nasze narzędzie jest specjalnie zaprojektowane do tworzenia kampanii produktowych, kampanii produktowo-grupowych i słów kluczowych kwalifikujących się w 100% – dodatkowo rzadko występuje niski poziom wyszukiwań. Dzięki BlueWinston.com możesz reklamować o 60% więcej produktów w wyszukiwarce Google niż inne konkurencyjne narzędzia.

Czy BlueWinston obsługuje Sklik.cz?

BlueWinston nie obsługuje Sklik.cz, ponieważ jest to lokalny nośnik w Republice Czeskiej.

Czy istnieje możliwość współpracy typu white label?

Wielu klientów na całym świecie korzysta już z naszego narzędzia i prezentuje je jako własną markę, tzw. wersja white label. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected]

Co oznacza stan niskiego poziomu wyszukiwania? W jaki sposób BlueWinston radzi sobie z tym stanem?

Niski poziom wyszukiwania słów kluczowych oznacza, że wybrane słowo kluczowe jest rzadko wyszukiwane, dlatego Google nie wyświetla go w wynikach płatnego wyszukiwania.

BlueWinston rozwiązuje ten problem, znajdując alternatywę, inną opcję lub zmieniając słowo kluczowe long-tail na takie, które jest odpowiednie i ma poprawny status. Niezależnie od tego, czy jest to produkt, czy unikalna grupa produktów stworzona za pomocą naszego narzędzia, sukces jest gwarantowany!

Czy istnieje możliwość posiadania wspólnego dużego konta dla wielu mniejszych kont?

Tak, oczywiście. Wystarczy zarejestrować się w BlueWinston. Połącz pierwszy e-sklep, a następnie dodaj dodatkowe konta / konta AdWords, dla których będziesz używać tego samego loginu. Przełączasz się między kontami w prawym górnym rogu aplikacji.

Gdzie mogę pobrać aplikację BlueWinston?

Ten krok nie jest potrzebny, ponieważ BlueWinston to SaaS – usługa internetowa zarządzana bezpośrednio przez przeglądarkę internetową.

Czy potrzebuję konta Google AdWords?

Tak, potrzebujesz. BlueWinston działa poprzez połączenie swojej technologii z kontem Google Ads. Innymi słowy, już korzysta z istniejących kont Google Ads. Jeśli jesteś agencją PPC lub klientem, który ma konto MCC z wieloma kontami AdWords, w trakcie rejestracji nowego konta w witrynie BlueWinston.com możesz wybrać odpowiednie docelowe konto AdWords, aby połączyć się z kontem BlueWinston.

Czy istnieje możliwość mapowania poszczególnych elementów kanału XML w BlueWinston lub czy jest potrzebny jakiś konkretny format XML?

Nie są wymagane konkretne elementy źródła XML. Poszczególne elementy są mapowane podczas tworzenia kampanii. Maksymalna liczba elementów w pliku XML (znaczniki) wynosi 30.

Czy można reklamować się za pośrednictwem BlueWinston w innych krajach, jak np. Niemcy, Hiszpania, Polska lub Węgry?

Tak, BlueWinston nadaje się również do tych i innych krajów. W takim przypadku możemy przygotować kampanie pilotażowe, jeśli udostępnisz nam teksty reklam w wybranym języku. Kampanie są tworzone z klasycznego XML feedu e-sklepu i są kopiowane do Twojego konta AdWords. Na jednym koncie AdWords możesz reklamować się w nieograniczonej liczbie języków lub krajów. Przydatne będzie, jeśli podasz nam adres URL dla feedu XML w wybranym języku danego kraju – to znaczy feed XML dla niemieckiej firmy dla kampanii kierowanych na Niemcy, Austrię i tym podobne.

Chcemy spróbować BlueWinston. Jakie są kolejne kroki?

Podstawową procedurę znajdziesz pod tym linkiem. Zasadniczo chodzi o rejestrację, połączenie z kontem AdWords za pośrednictwem interfejsu API, sprawdzenie danych, a następnie wklejenie pliku XML do dowolnej kampanii lub wysłanie go bezpośrednio na adres [email protected]. Poinformuj nas, na jakie kategorie chciałbyś kierować promocję i, jeśli to możliwe, wyślij przeciętny % marży dla tych kategorii — pomoże nam to ustawić nasze narzędzie tak, żeby działało najefektywniej (jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swoich danych, możemy wysłać umowę NDA).

Ile agencji PPC korzysta obecnie z Blue Winston?

BlueWinston jest obecnie używany przez dziesiątki agencji i setki niezależnych użytkowników na całym świecie.

Jak długo jest BlueWinston rynku?

Firma BlueWinston została początkowo stworzona jako narzędzie czysto agencyjne do zautomatyzowanego tworzenia i zarządzania reklamami e-sklepu kierowanymi na produkty, dla klientów agencji marketingowej Winston bros s.r.o. W 2017 roku wszedł na rynek międzynarodowy i od tego czasu ma ponad 770 użytkowników.

Tworzenie kampanii produktowych

Czym są grupowe kampanie produktowe?

Produktowo-grupowe kampanie to kampanie w wyszukiwaniu Google, w których klient wprowadza tylko część nazwy produktu, a sklep internetowy przedstawia wszystkie pasujące produkty (jego odmiany lub typy). Klient może wtedy wybrać różne warianty produktu. Taki rodzaj wyszukiwania jest dosyć powszechny i dzięki aplikacji BlueWinston stanowi ogromną liczbę konwersji. W wielu przypadkach sklepy internetowe (lub narzędzia konkurencyjne) kierują swoje reklamy grupowe tylko na niektóre określone produkty, co jest fatalnym błędem, powodującym wysokie współczynniki odrzuceń i niskie konwersje.

Oferujecie również re-marketingowe kampanie PPC?

Tak, PPC Winston Bros można skonfigurować tak zwany dynamiczny re-marketing w sieci Google Display i Facebook. Dzięki tej funkcji reklamy produktów będą wyświetlane tylko tym użytkownikom, którzy w e-sklepie oglądali takie same lub podobne produkty. W zasadzie jest to najlepsze wykorzystanie kampanii PPC i zdecydowanie zalecamy ten krok. Skontaktuj się z nami: [email protected]

Jakich strategii licytowania mogę użyć?

Możesz korzystać ze wszystkich strategii oferowanych przez same Google Ads, w tym innowacyjny moduł BlueWinston A.I., który wykorzystuje sztuczną inteligencję, osiągając najniższy koszt konwersji.

Tworzy BlueWinston reklamy tekstowe dla kampanii?

Tak, oczywiście. Jedną z wyjątkowych funkcji naszego narzędzia jest kreator Ad Pattern, który zapewnia, że 100% produktów w kampanii będzie miało odpowiednią reklamę tekstową lub jego modyfikację.

Planujecie też automatyczne tworzenie kampanii dla Bing lub Yandex?

Tak, planujemy rozszerzyć funkcjonalność BlueWinston na Bing i Yandex.

Jakie rodzaje kampanii mogę utworzyć za pomocą BlueWinston?

BlueWinston przede wszystkim tworzy unikalne tekstowe kampanie produktowe, których celem jest kliknięcie konkretną stronę produktu. Przewagą nad konkurencja to unikalna metoda uzyskiwania słów kluczowych, zmniejszająca występowanie statusu „niski poziom wyszukiwania” o 60%, co jest kluczowe dla tego rodzaju reklamy.

Dzięki innowacyjnym technologiom BlueWinston możesz tworzyć światowej klasy ekskluzywne kampanie produktowo-grupowe skierowane na grupy produktów, które są automatycznie wyszukiwane przez narzędzie ze wszystkich produktów w ramach kampanii i dynamicznie oznaczone za pomocą adresu URL kierowanego do wyników wyszukiwania w Twoim e-sklepie.

Wreszcie, co równie istotne, możesz skorzystać z kampanii DSA-P (dynamiczne reklamy w wyszukiwarce), w których BlueWinston korzysta z natywnego rozwiązania i wyświetlania reklamy dzięki kampaniom dynamicznym v Google Ads, które są wspierane przez innowacyjną technologię tworzenia pojedynczych grup reklamowych dla każdego produktu i pozwala na ich optymalizację.

Czy mogę wprowadzić zmiany w interfejsie Google AdWords w kampanii utworzonej w BlueWinston?

Tak, oczywiście. Prawie wszystkie zmiany są odzwierciedlone w BlueWinston.com. Niektóre funkcje są obecnie dostępne tylko na Twoim koncie Google Ads, takie jak rozszerzenia reklam dla komórek, linki, dodanie nowego unikalnego słowa kluczowego lub wstrzymanie wybranych słów kluczowych, lub grup reklam. Dowiedz się więcej o etykietach i kontrolkach używanych przez BlueWinston na koncie AdWords.

Potrafi BW działać na innych plikach oprócz XML?

Niestety nie. BlueWinston jest kompatybilny wyłącznie z danymi o produkcie w pliku XML, zapisanym pod określonym adresem URL, aby zapewnić, że kanał jest zawsze aktualizowany.

Cennik

W jaki sposób obliczana jest cena narzędzia BW?

Kwota jest obliczana, patrz. nasz cennik, na podstawie liczby produktów znajdujących się w pliku danych XML używanych przez BW do tworzenia kampanii produktowych w wyszukiwarce Google. Jeśli klient ma kampanię z 100 produktami, ale w data feedzie jest 100 000 produktów, cena jest obliczana na podstawie 100 000 produktów, ponieważ system podczas analizy przetwarzania pliku XML musi pracować z całym pakietem danych, a także nie jesteś związany na przyszłości, czy masz 1 lub X kampanii z tego pliku.

Inne pytania

Oferujecie szkolenie w zakresie używania narzędzia i demonstrację jego funkcjonalności?

Zarejestruj się, a my utworzymy kilka kampanii pilotażowych, zanim zostaną aktywowane, wytłumaczymy Ci wszystkie procesy, które wykorzystaliśmy podczas ich tworzenia. Oczywiście, możesz sprawdzić materiały udostępnione na naszej stronie i blogu, aby uzyskać większy wgląd w narzędzie BlueWinston.

Zdecydowanie spróbowałbym BlueWinston, ale mam za mało czasu.

Nie ma problemu. Chętnie pomożemy Ci wypróbować nasze narzędzie. Potrzebujemy tylko kilku podstawowych informacji, aby zbudować kampanie pilotażowe dla specjalistów PPC lub klientów indywidualnych. Prześlij nam adres URL twojego kanału XML i średni procent marży produktów, na których będziesz pracować w sekcji Optymalizacja kampanii. Aby uzyskać dostęp do konta AdWords, wyślemy Ci prośbę o dostęp z naszego MCC ([email protected]). Jednocześnie możemy wysłać umowę NDA.

Czy moglibyście nam pokazać zarządzanie, które jest najbardziej skuteczne? Chcielibyśmy, aby nasze kampanie BlueWinston były jak najlepiej skonfigurowane.

Tak, chętnie dla Ciebie utworzymy kampanie pilotażowe na podstawie naszego doświadczenia i rodzaju Twojego e-sklepu. Każdy sklep internetowy jest wyjątkowy, a dla każdego inny sposób tworzenia kampanii jest odpowiedni. Pierwszy miesiąc jest przeznaczony do testowania ustawień kampanii, żebyś mógł sprawdzić, czy jesteś zadowolony z usług BlueWinston.

Zarządzamy naszym kontem Google AdWords bez agencji, ale nie skonfigurowaliśmy żadnych kampanii produktowych.

Zachęcamy do przejrzenia naszej strony internetowej wraz z konkretnymi przykładami i praktycznymi prezentacjami funkcji BlueWinston, abyś mógł zdecydować, czy BlueWinston jest właściwym narzędziem dla Ciebie. Oczywiście, jesteśmy dla ciebie dostępni, jeśli potrzebujesz wyjaśnić niektóre opcje narzędzia. Jeśli zdecydujesz się wypróbować nasze narzędzie, możemy utworzyć dla Ciebie kampanie bezpłatnie, pokrywasz tylko standardowy koszt za usługę Google Ads.

Od wielu lat współpracujemy z agencją, która zarządza naszymi kampaniami Google AdWords i jesteśmy z niej w pełni zadowoleni.

Bardzo chętnie nawiążemy kontakt bezpośrednio z agencją, z której jesteś zadowolony. Narzędzie Bluewinston jest również dla niej korzystne, ponieważ pozwala uzyskać nowe pomysły na odpowiednie słowa kluczowe i reklamy produktów w wyszukiwarce Google. Nie wahaj się wysłać nam danych kontaktowych do opiekuna twojego konta, abyśmy mogli pokazać mu zalety naszego narzędzia dla Twojego e-sklepu.

Tak, korzystam z AdWords i zarządzam kampaniami za pomocą konsultantów Google

To wspaniałe, że samodzielnie zarządzasz kampaniami AdWords. Oznacza to, że szybciej zrozumiesz nasze narzędzie. Dzięki BlueWinston.com automatycznie tworzysz konkretne kampanie tekstowe w wyszukiwarce Google. Nie musisz tworzyć kampanii, ręcznie sprawdzać ceny i stany.

Nasze narzędzie tworzy reklamy do produktów z Twojego kanału XML dla każdego pojedynczego produktu w Twoim e-sklepie.

Zarządzamy kampaniami PPC dla większej liczby e-sklepów. Czy moglibyście wskazać, w którym e-sklepie będzie można skutecznie stosować BlueWinston?

Jeśli jesteś agencją lub freelancerem i zarządzasz kampaniami AdWords dla wielu sklepów internetowych, możesz wysłać do nas email z informacją o ich rodzajach (możemy zawrzeć umowę NDA z wyprzedzeniem), aby pomóc Ci wybrać e-sklepy odpowiednie dla BlueWinston. Oczywiście chętnie pomożemy i pomożemy w utworzeniu i skonfigurowaniu kampanii BlueWinston.com.

Czy można przedstawić narzędzie za pośrednictwem wideokonferencji?

W większości przypadków tak. Jeśli chodzi o klienta, który jest zainteresowany szkoleniem i korzystaniem lub przynajmniej wypróbowaniem naszego narzędzia, oferujemy kampanię pilotażową i szkolenia za pośrednictwem połączenia wideo przez Skype. Zarejestruj swoje konto, prześlij nam adres URL do swojego pliku XML, a my stworzymy bezpłatne kampanie pilotażowe dla klienta na podstawie naszych najlepszych doświadczeń i umiejętności. Po tym kroku udostępnimy połączenie wideo Skype, aby wyjaśnić aplikację i korzyści związane z jej używaniem dla konkretnego klienta.

Prześlij nam swój plik XML (lub jeśli masz więcej, wyślij je do nas, a my wybierzemy najlepszy), połącz konto BlueWinston ze swoim kontem AdWords za pomocą interfejsu API i zdefiniuj średnią marżę (%), na podstawie której możemy przygotować kampanie na miarę. Z wykorzystaniem tych informacji jesteśmy w stanie stworzyć bezpłatne kampanie pilotażowe, dzięki którym możemy Cię przygotować do pracy z narzędziem i praktycznie wszystko wyjaśnić.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zarezerwować demo

Zarezerwuj szybką 20-minutową rozmowę

SOCIAL