BlueWinston zmniejszył o -30% CoS kampanii Google dla e-sklepu z ogrzewaniem, chłodzeniem, łazienki — PVMsystem

Dzięki BlueWinston udało nam się znacznie ulepszyć i rozszerzyć naszą reklamę produktów PVMsystem.sk. Z pierwotnego około 20% CoS spadło o ponad 30% do około 13% CoS, głównie z powodu automatyzacji kampanii produktowych i dynamicznego remarketingu. Kampanie BlueWinston stanowią 42% ruchu z wszystkich kampanii reklamowych Google.

0%
CoS -30%
0%
traffic from Google

Trochę o sklepie internetowym – PVMsystem.sk

PVMsystemE-sklep PVMsystem.sk sprzedaje głównie produkty z segmentu ogrzewanie, chłodzenie, łazienki, kuchnie i ogród. W ofercie posiadają również dużą ilość materiału instalacyjnego. Największa ilość produktów sprzedawana latem to produkty do ogrodu (pompy, nawadnianie, kosiarki) a zimą to ogrzewanie, kotły, termostaty i grzejniki.

Zarządzanie kampaniami produktowymi za pośrednictwem agencji Winston Bros.

BlueWinston agency and automated product ads tool

W tym przypadku tworzymy i zarządzamy kampaniami produktowymi dla naszego klienta za pośrednictwem naszej agencji Winston Bros oraz za pomocą zautomatyzowanego narzędzia do tworzenia tekstowych reklam produktowych dla Google.- BlueWinston.com

Agencja Winston Bros. ma na Słowacji 23 klientów, Czechach 17 a na świecie współpracuje z 48 e-commerce klientami, którym codziennie zarządzają kampaniami top specjaliści z kraju i zagranicy. Winston Bros jest ukierunkowany „tylko” na sklepy internetowe i tzw. Product performance marketing.

Klienci na IV kwartał 2018 roku mieli takie liczby:

 • razem wydali ponad 6,92 miliona euro w Google Ads (dawniej Google AdWords)
 • ich reklamy osiągnęły ponad 1,54 miliarda wyświetleń
 • z czego powstało ponad 25,7 miliona kliknięć
 • przy średnim współczynniku konwersji 3,78%

W jaki sposób pomogliśmy PVMsystem.sk również dzięki BlueWinston?

Po uzyskaniu dostępu do konta, zrewitalizowaliśmy istniejące kampanie manualne (według marek i typów), uruchomiliśmy remarketing dynamiczny i skonfigurowaliśmy kampanie poprzez BlueWinston.com, w której utworzyliśmy 43 kampanie z 19 603 grupami reklam i 32 688 reklamami z pomocą automatycznego tworzenia kampanii produktowych opartych na feedzie, liczba słów kluczowych w kampaniach BlueWinston wynosi na tę chwilę 56 849.

0
xml feed kampanie
0
grupy reklam
0
słowa kluczowe

BlueWinston umożliwiło stworzyć dziesiątki zautomatyzowanych kampanii produktowych według rodzaju produktu (kotły, grzejniki, pompy …), a dzięki jakościowej strukturze konta możemy skutecznie zmieniać ofertę na sezon „letni” (ogród) lub zimowy (kotły). Obejmujemy wszystkie istotne produkty w ofercie e-sklepu.

Kampanie BlueWinston stanowią około 42% odwiedzin z wszystkich kampanii Google Ads. Kampanie Google Ads są w tym sklepie drugim najsilniejszym źródłem odwiedzin przychodowych, zaraz po organicznym wyszukiwaniu.

CoS przed rozpoczęciem zarządzania kampaniami Google wynosiło około 20% (przejęliśmy konto w lipcu 2017 r.), średnia PNO dla kampanii Google spadła do średnio 13,5% w ubiegłym roku (2018).

Dzięki kompleksowemu podejściu (w tym aktywne licytowanie w Heurece) sprzedaż e-sklepu wzrosła w analizowanym okresie o 67%, a miesięczna sprzedaż osiągnęła dziesiątki tysięcy euro.

Rekomendacje od klienta

„Współpracując z BW, rozruszaliśmy nasze wcześniej niezbyt skuteczne kampanie. Dostępne są różne rodzaje kampanii. Super zarządzanie kampaniami, rzetelna i odpowiedzialna osoba kontaktowa. Nie mam nic do zarzucenia”

Pavol Mikulička, PVMsystem

Wyniki i liczby 12 miesięcy po uruchomieniu

 • 42% płatnych odwiedzin z wyszukiwarki Google tworzą produktowe reklamy tekstowe Bluewinston.com i są drugim najsilniejszym źródłem odwiedzin w kampaniach Google (po organicznych wynikach wyszukiwania)

 • Spadek CoS o – 32,5% (CoS 20% => CoS 13,5%)

 • +67% wzrost przychodów (zarządzanie Google Ads i kampaniami Heureka)

Dowiedz się więcej o BLUEWINSTON

BlueWinston.com to narzędzie do budowy i optymalizacji kampanii osobne w oparciu o feed produktowy w wyszukiwarce Google. Jest to alternatywa, ale też tzw. "must be” do klasycznych reklam Google Shopping. Kampanie produktowe utworzone z data feed e-sklepu stanowią ponad 40% udziału na rocznym % CTR i wyświetleń w wyszukiwarce Google, które doprowadziły do udanej transakcji. Unikalna technologia i innowacyjne podejście do tworzenia słów kluczowych i reklam dla każdego produktu, grupy produktów i kategorii w e-sklepie sprawiają, że narzędzie jest numerem jeden na światowym rynku. Dziś BlueWinston jest używany przez setki klientów w ponad 50 krajach na całym świecie (sprawdź opinie od użytkowników i specjalistów PPC). Dzięki BlueWinston.com nie tylko zautomatyzujesz tworzenie reklam swoich produktów, ale także zautomatyzujesz ich optymalizację i zarządzanie za pomocą zestawu automatycznych reguł i skryptów licytacji stosowanych w niewiarygodnie krótkim czasie — co sześć godzin!
 • zwiększ sprzedaż do + 60%
 • większ ROAS do + 1500%
 • zmniejsz CoS o -40%
 • stwórz reklamy dla wszystkich swoich produktów
 • zautomatyzuj tworzenie i zarządzanie