Dlaczego DSA uczy się zamiast wyświetlać reklamy?

W niektórych przypadkach możemy zauważyć, że kampania DSA uczy się już dłuższą dobę i zaczniemy się zastanawiać: w jaki sposób kampanie DSA Bluewinston są w stanie od razu zacząć generować ruch, zamiast tracić czas na „uczenie się”?

Pod tym adresme można znaleźć wiele informacji o DSA.

W wielu przypadkach czas „uczenia się” w kampaniach DSA zależy od:

  • liczby indeksowanych stron produktów w Google Index
  • liczby produktów w ramach kampanii DSA
  • liczby dni (jak długo kampania jest online)
  • wykorzystania słow kluczowych – czy gdzieś indziej używamy słów kluczowych, które mogłyby zostać wykorzystane w kampanii DSA. Ruch będzie generowany głównie przez wykorzystanie tych słów. Dotyka się to szczególnie [ exact match type keyword ]
  • sprawdzenia, czy nie ma wykluczających słów kluczowych
  • języka domeny – musimy ustawić ten język, który jest używany dla docelowych i automatycznych docelowych adresów URL

Aby zobaczyć w Google Ads odsetek stron należących do dynamicznego kierowania reklamy, możemy sprawdzić kolumnę „Pokrycie witryny”. Pokazuje ona procent stron docelowych – wszystkie strony w domenie witryny, które Google indeksowało – które należą do tej samej kategorii, zawierają pewne słowa w tytule strony, używają tego samego fragmentu adresu URL lub mają wspólne frazy w treści samej witryny.

Jeśli nie widzisz kolumny „Zasięg witryny”, dodaj ją do tabeli. Pamiętaj, że ujawnienie pokrycia strony dla każdego automatycznego celu może zająć do 72 godzin, jeśli rozpoczniesz nową kampanię dynamicznej reklamy w wyszukiwarce.

W przypadku, że widzimy „-”, a nie konkretne wartości oznacza to, że nie możemy kierować na tą podstronę, więc nie będzie generowany żaden ruch.

Inne powody, dla których Twoje dynamiczne reklamy w wyszukiwarce mogą nie być wyświetlane zgodnie z oczekiwaniami.

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce mogą być wyświetlane zamiast kampanii opartych na słowach kluczowych, gdy słowa kluczowe w kampaniach opartych na słowach kluczowych są aktywne, wstrzymane lub usunięte.

Twoje dynamiczne reklamy w wyszukiwarce nie będą wyświetlane, gdy hasło wyszukiwane przez klienta pasuje dokładnie do jednego z kwalifikujących się słów kluczowych w innej aktywnej kampanii.

 

Zarezerwuj szybką 20-minutową rozmowę

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyzacji kampanii produktowych? Umów się na rozmowę indywidualną z jednym z naszych menedżerów konta.

ZAREZERWOWAĆ DEMO

About the Author:

Account Manager and aspiring PPC specialist at BlueWinston. I like to learn about newest information about ecommerce business and Google Ads.