Ferex.sk ze wzrostem ROI + 437% i 0,24 € za klik dzięki Blue Winston

O kliencie

Ferex.sk to szybko rozwijający się sklep internetowy oferujący szeroką gamę produktów, w tym narzędzia, maszyny ogrodowe i warsztatowe, domki ogrodowe i narzędziowe, pojemniki i kosze na śmieci, pergole, wiaty garażowe, szklarnie, meble miejskie i wiele innych.

0%
ROI
0EUR
Średni koszt za kliknięcie

Problem rozwiązany dzięki narzędziu do automatyzacji PPC

Początkowa koncepcja kampanii reklamowych, podobnie jak sam sklep internetowy, była raczej skromna. Zawierała tylko kilka ogólnych kategorii produktów – taczki, narzędzia ogrodowe i pojemniki na śmieci. Jeden menedżer kampanii i kilka grup reklam starczyło na cały projekt.

Gdy eshop zaczął się rozwijać, stało się jasne, że takie ręczne podejście nie wystarczy. Zaczęto dodawać dziesiątki produktów o różnych specyficznych parametrach, różnych markach. Podążanie za wzrostem z tym ręcznym sposobem zarządzania nie było ani realistyczne, ani rozsądne. Projekt przeszedł do znacznie bardziej konkurencyjnego segmentu, w którym specyficzne reklamy zawierające marki, parametry i ceny są niezbędne. Blue Winston okazał się właściwym narzędziem w tym przypadku.

Jak pomógł Blue Winston

BlueWinston - PPC product campaigns automation toolBlueWinston – narzędzie do automatyzacji kampanii produktowych PPC. Ponieważ nie wszystkie kategorie produktów i ich segmenty rynku wymagają takiego poziomu automatyzacji, kampanie Blue Winston nie są traktowane, jako substytut, ale raczej, jako uzupełnienie kampanii ręcznych. Dlatego nie ma sensu w porównaniach „przed i po”, a nawet „ręcznych kontra automatycznych”.

Celem klienta było nadążanie za szybkim rozwojem sklepu internetowego, wejście w nowe segmenty rynku i rywalizacja z dużymi konkurentami pomimo stosunkowo niewielkiego budżetu. Korzystając z filtru kategorii i limitu ceny minimalnej, wyceniono 419 produktów, jako kwalifikujące się. 143 z nich zawiera łącznie 465 kwalifikujących się słów kluczowych.

Początkowy cel został osiągnięty z powodzeniem – obie kampanie Blue Winston (produktowa i grupowa) są opłacalne i nadal pomagają klientowi zachować elastyczność i konkurencyjność nawet wśród silnej konkurencji.

O Agencji PPC Centrum

PPC Centrum to agencja specjalizująca się w reklamie PPC.W ciągu 7 lat zdobyliśmy doświadczenie z wieloma klientami z różnych segmentów rynku.
Nasi klienci często nas sobie polecają, ponieważ zapewniamy usługi mające na celu zainteresowanie potencjalnych klientów – nie tylko przy wykorzystaniu ogólnych wyrażeń – również poprzez specyficzne wyrazy wyszukiwania, których również można użyć w wyszukiwarce Google. Większość naszych klientów korzysta z naszych usług od kilku lat.

Oprócz typowych usług PPC zapewniamy również klientom usługi CRO (conversion rate optimization), dogłębną analizę danych, strony docelowe testowania A / B oraz bardzo dokładną lokalizację reklam na języki słowacki, angielski, rosyjski i węgierski.

Używamy BlueWinston.com prostych e-shopach, ale dla klientów z szerokim zakresem usług, przy których ręczne tworzenie kampanii, słów kluczowych i reklam byłoby nierealistyczne i czasochłonne.

Wyniki

www.ferex.sk

Segment: sprzęt ogrodniczy / maszyny
Liczba kampanii produktowych: 1
Liczba kampanii grup produktów: 1
Liczba kwalifikujących się produktów z kwalifikującymi się słowami kluczowymi: 143 (34% wszystkich produktów)
Kwalifikujące się słowa kluczowe a całkowita liczba słów kluczowych: 465/3431 419

0
Całkowita liczba produktów w kampaniach
0
Kwalifikujące się słowa kluczowe
CTR (%) Śr. pozycja Śr. Cena za kliknięcie Śr. Koszt / konw. Współczynnik konwersji ROI (%)
7,8 % 2.4 0.24 EUR 37.86 EUR 0.65 % + 437 %

 

Kampanie dotyczące wydajności produktu

CTR (%) Śr. pozycja Śr. Cena za kliknięcie Śr. Koszt / konw. Współczynnik konwersji ROI (%)
7,29 % 1.9 0.28 EUR 59.67 EUR 0.47 % + 323 %

 

Kampanie efektywnościowe grupy produktów

CTR (%) Śr. pozycja Śr. Cena za kliknięcie Śr. Koszt / konw. Współczynnik konwersji ROI (%)
9,23% 3.7 0.17 EUR 16.05 EUR 1.04 % + 860 %

Zarezerwuj szybką 20-minutową rozmowę

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyzacji kampanii produktowych? Umów się na rozmowę indywidualną z jednym z naszych menedżerów konta.

ZAREZERWOWAĆ DEMO

About the Author:

Account Manager and aspiring PPC specialist at BlueWinston. I like to learn about newest information about ecommerce business and Google Ads.