Jak zdobyć pozwolenie na wykorzystanie znaku towarowego?

Jednym z najczęstszych problemów jest odrzucanie reklam ze względu na użyte w nich znaki towarowe. Takie znaki zazwyczaj nie mogą być wykorzystywane bez pozwolenia.

Możliwe jest dodanie poszczególnych znaków towarowych do listy zabronionych słów BlueWinston, która zapobiega pojawianiu się zabronionych słów w reklamach. Nasze rozwiązanie umożliwia wyświetlanie reklam bez nazw marek.

Przedstawiamy sposób, jak uzyskać pozwolenie na wykorzystanie znaku towarowego w celu wyświetlenia reklam zawierających nazwy marek.

1. Skontaktuj się z pomocą techniczną Google

Możesz się skontaktować z pomocą techniczną Google, korzystając z formularza internetowego, czatu, dzwoniąc lub wysyłając wiadomość e-mail.

Poproś o kontakt w sprawie reklam odrzuconych ze względu na zawarte w nich znaki towarowe. Konieczne będzie podanie konkretnych marek, do których odnoszą się odrzucone reklamy. W odpowiedzi otrzymasz listę adresów e-mail do kontaktu.

2. Wyślij wiadomości e-mail z wnioskiem o udzielenie zgody i linkiem do formularza

Gdy otrzymasz od Google listę kontaktów, skontaktuj się z poszczególnymi właścicielami marek w sprawie udzielenia zgody. Właściciel może według własnego uznania udzielić lub odmówić udzielenia zgody. W wiadomości dołącz swój identyfikator Google Ads i link do formularza. Właściciel powinien wypełnić formularz, który następnie zostanie wysłany Google.

Przykładowy kontakt e-mail:

Link do formularza:

3. Zgoda udzielona

Po uzyskaniu zgody możliwe będzie uatrakcyjnienie Twoich reklam dzięki znakom towarowym.

 

Usuń zatwierdzone znaki towarowe w BlueWinston > Zabronione słowa.

 

Zarezerwuj szybką 20-minutową rozmowę

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyzacji kampanii produktowych? Umów się na rozmowę indywidualną z jednym z naszych menedżerów konta.

ZAREZERWOWAĆ DEMO

About the Author:

Account manager at BlueWinston & CCS Shopping in EU (I'm the guy responsible for the most effective PPC tool to create product text and Smart Shopping campaigns for Google Search)