Nazwa produktu a poprawny XML feed: klucz do sukcesu automatycznych reklam tekstowych na produkty w Google

BlueWinston jest narzędziem do automatycznego tworzenia produktowych reklam tekstowych w oparciu o feed produktowy w wyszukiwarce Google. Kluczem do sukcesu najprostszej automatyzacji reklam jest przede wszystkim stworzenie nazwy pojedynczych produktów. Drodzy właściciele sklepów internetowych, z pewnością już nie raz spotkaliście się z tym, że głównie w przypadku znanych porównywarek cen takich jak np. Heureka.sk, lub Pricemania.sk(przy okazji jest to klient, który korzysta z naszego narzędzia do tworzenia reklam dla dziesiątek tysięcy produktów), wymagane są pewne zasady podczas tworzenia nazw produktów, które zapewnią najlepszą i najszybszą listię Waszych produktów.

Poprawna nazwa produktu jest Alfą i Omegą również tekstowych reklam w wyszukiwarce Google, a to właśnie dlatego, że jeśli dotrzymamy pewnych zasad i kolejności w stworzeniu nazwy produkt to w ten sposób zapewnimy sobie najłatwiejszy i najlepszej jakości sposób tworzenia słów kluczowych na wyświetlanie ofert produktów w wyszukiwarce Google.

BlueWinston tworzy w pełni automatyczne słowa kluczowe dla Waszych reklam właśnie z nazw tych produktów i dlatego należy zapewnić poprawną kolejność i strukturę!

Jak powinna wyglądać nazwa produktu w Waszym sklepie internetowym?

Mówimy o nazwie produktu w Waszym sklepie internetowym, dlatego, że ta nazwa następnie przechodzi do feedu produktowego XML, dzięki któremu generują się tekstowe reklamy na podstawie automatyzacji, lub listy produktów w porównywarkach cen.

Sklepy internetowe, które posiadają poprawnie określone nazwy produktów, mają aż o 80% wyższy poziom konwersji w wyszukiwarce Google.

Poprawna nazwa produktu Niepoprawna nazwa produktu

Jak możecie zauważyć po lewej stronie na górze, znajduje się poprawna nazwa produktu, ponieważ zawiera tylko konkretną nazwę w dokładnej kolejności: 1. miejsce (producent), 2. miejsce (typ lub model)

Prawidłowa kolejność poszczególnych atrybutów w nazwie produktu:

 1. opisowy kształt produktu (np. „Łańcuchowa piła elektryczna“)
 2. producent (w tym przypadku jest to „Makita“)
 3. typ (w tym przypadku jest to „UC3541A“)
 4. model
 5. rozmiar
 6. kolor
 7. przeznaczenie/ płeć

Celowo zaznaczone są części takie jak „producent“, „typ“, „model“, ponieważ wszystkie pozostałe części, głównie warianty rozmiarów, kolorystyczne lub przeznaczenie, są często źle zdefniowane i dla potrzeb automatyzacji i stworzenia poprawnych słów kluczowych nie powinno się ich używać, jeśli są częścią jednego i tego samego produktu.

Jeśli więc mamy produkt – np .: Nike Air Max 90, a na stronie tego produktu jest możliwość wybrania dodatkowych różnych rozmiarów lub kolorów, to tych informacji nie dodajemy do XML feedu! Ponieważ ludzie często nie wyszukują w ten sposób w wyszukiwarce Google – tylko bardzo mały % wyszukiwań a dwie nazwy zdefniowane w ten sposób są tylko „sztucznie“ uzupełnione, ponieważ w samym sklepie internetowym istnieje tylko jeden produkt „produkt rodzicielski“ a jest to „Nike Air Max 90“, a nie jego kombinacje rozmiarów lub kolorów. Dlatego nawet ich nie umieszczajcie w feedzie XML.

Możecie również używać opisowych nazw produktów

Właściciele sklepów internetowych często muszą używać i umieszczać słowa opisowe do nazw produktów, aby ułatwić użytkownikom wybór lub opisaćdokładniej ten produkt. Na obrazku umieszczonym poniżej możemy zauważyć, w jaki sposób należy poprawnie używać opisowych kształtów nazw produktów. Zawsze umieszczamy je na pierwszym miejscu samego produktu. Czyli przed nazwę producenta, typ, model itd. Następnie za pomocą usuwania i innych funkcji, mamy taką możliwość, że możemy z nich jeszcze kiedyś skorzystać w słowach kluczowych, a czasami nawet je schować, aby wytworzyły się nam również oryginalne kluczowe słowa z oryginalnych nazw produktów!
Correct and ideal product name in e-shop with descriptive words in the beginning

Z takiej nazwy produktu, gdzie znajduje się również opis na pierwszym miejscu możemy później stworzyć za pomocą i BlueWinston.com tzw. NON-Brand produktowe i grupowe reklamy z odpowiednimi słowami kluczowymi, ale także standardowe produktowe, grupowe lub DSA-P reklamy bez tych słów i fraz opisowych.

Struktura XML dla automatyzowanych reklam produktów

Struktura jest bardzo prosta i pochodzi z informacji o produkcie (produktach), abyśmy mogli później je zdefniować w grupie reklamowej, ewentualnie w kampanii reklamowej i abyśmy mogli sortować produkty do kampanii według wymaganych właściwości lub uporządkowania.

Przykład idealnego XML feed-u

<?xml version=“1.0“ encoding=“UTF-8“ ?><shop>
<item>
<productname><![CDATA[Philips 190WV7CS1 dark-blue]></productname>
<price>65.34</price>
<category><![CDATA[Monitory > LCD > 19“ monitors]]></category>
<manufacturer>PHILIPS</manufacturer>
<url><![CDATA[http://www.yourshop.com/index.php?page=prod_info&prod_id=407]]></url>
<model>190WV7CS1</model>
<category_lastlevel><![CDATA[19“ monitors]]></category_lastlevel>
<color><![CDATA[dark-blue]]></color>
</item>
</shop>

Obowiązkowe <tagi> w XML feed-ie

 1. <productname> // podstawowa pozycja podczas tworzenia reklam i głównie słów kluczowych
 2. <price> // cenę można, ale nie trzeba wyświetlać w reklamach, jednak pomoże to skryptom
 3. <url> // produktowe url są koniecznością, bez nich nie stworzą się reklamy w Google Ads
 4. <manufacturer> // niezbędne do funkcjonowania systemu
 5. <category> //można fltrować produkty i tworzyć reklamy według kategorii

Jakie kluczowe słowa możemy następnie stworzyć?

Produktowe kampanie

Gropowe kampanie

Słowa kluczowe i reklamy kierowane na określony i konkretny produkt

Kampania produktowa z opisowymi wyrazami

 • [Łańcuchowa piła elektryczna Makita UC3541A 2018]
 • => jest tu tylko model „2018“, ponieważ istnieje również model 2017, 2019, itd.

Kampania produktowa BEZ wyrazów opisowych (użyjemy funkcjihide all words before tag <manufacturer>

 • [Makita UC3541A 2018]

NON-BRAND Produktowa kampania ze słowami opisowymi (wykluczając producenta)

 • [Łańcuchowa piła elektryczna UC3541A 2018]

NON-BRAND Kampania produktowa BEZ wyrazów opisowych (wykluczając producenta)

 • [UC3541A 2018]
Group campaign with descriptive expressions (tu celujemy w więcej niż jeden produkt w ramach reklamy)

 • [Łańcuchowa piła elektryczna UC3541A] (wykluczając producenta)
 • [Łańcuchowa piła elektryczna Makita]

Kampania grupowa BEZ wyrazów opisowych

 • [Makita UC3541A]

NON-BRAND Grupowa kampania BEZ wyrazów opisowych (wykluczając producenta)

 • [UC3541A]

How will ads look like in Google Search?

Feel free to [email protected] with any questions about how to create the best product names and XML product data feeds for BlueWinston’s automated text ads in Google Search!Zarezerwuj szybką 20-minutową rozmowę

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyzacji kampanii produktowych? Umów się na rozmowę indywidualną z jednym z naszych menedżerów konta.

ZAREZERWOWAĆ DEMO

About the Author:

Account manager at BlueWinston & CCS Shopping in EU (I'm the guy responsible for the most effective PPC tool to create product text and Smart Shopping campaigns for Google Search)