Google zaleca: Łącz reklamy zakupowe i tekstowe reklamy produktowe

Czy warto promować swoje produkty tekstowymi reklamami, jeśli już używam reklamy w Zakupach?

Jeśli jesteś sprzedawcą (e-sklep), który podejmuje działania reklamowe i równocześnie znajdujesz się w kraju, w którym dozwolone są tzw., Reklamy w Zakupach Google (Shopping ads), to jesteś tą szczęśliwszą połówką =) Reklamy w Zakupach to ogromny potencjał, by dotrzeć do nowych klientów poprzez graficzne reklamy produktowe w wyszukiwarce Google. Kraje, w których nie działają reklamy w Zakupach, działają i jeszcze bardzo długo będą działać na tekstowych reklamach produktowych.

Pytanie brzmi, czy warto promować produkty poprzez reklamy tekstowe, nawet jeśli zostały utworzone reklamy w Zakupach? Zdecydowanie tak! Natomiast przedstawmy sobie tego typu reklamy bliżej, aby dojść do wniosków.

Czym są reklamy w Zakupach?

Reklamy v NákupochZasadniczo jest to zautomatyzowana reklama Twoich produktów za pośrednictwem tzw. Google Merchant Center, w którym przesyłasz informacje o swoich produktach przez data feed. Następnie poprzez platformę reklamową Google Ads możesz wyświetlić swoje produkty i promować je potencjalnych klientom w wyszukiwarce Google (Google Search).

Jakie są zalety promowania reklam w Zakupach?

 • większy ruch (wyższy % CTR — głównie z powodu doskonałego pozycjonowania tych reklam u góry wyszukiwania)
 • lepszy zasięg do odbiorców, ponieważ wyświetlane są obrazy, tytuły i określone ceny produktów, a potencjalny klient wybiera to, co go interesuje, a następnie klika
 • przydatne raporty o konkurencyjności
 • możliwość filtrowania i reklamowania tylko wybranych produktów lub grup produktów na podstawie kategoryzacji według producenta, ceny produktu lub wybranych cech (takich jak rozmiar, kolor, przeznaczenie itd.)

Jednak produkty można też promować za pomocą klasycznych reklam tekstowych

Automatizované produktové textové reklamy v Google SearchReklamy tekstowe pojawiły się jako pierwsze. Nadal stanowią więcej niż 45% miesięcznego udziału klikalności. Reklama produktowa kieruje do e-sklepów głównie dzięki reklamom tekstowym, dzięki którym można pięknie nawiązać kontakt z kupującymi, a także wykorzystać metody marketingowe i doświadczenie przy tworzeniu idealnych reklam tekstowych i CTA.

Ile czasu zajmuje ręczne utworzenie tekstowej reklamy produktowej? W zwykły sposób?

Czas potrzebny na utworzenie kampanii produktowej z grupą reklam, słowami kluczowymi i reklamami dla pojedynczych produktów, jest „ogromny”. Zajmie Ci to co najmniej 10 minut. Wyobraź sobie tworzenie reklam na 10 lub 100 produktów?!

Ręczne tworzenie reklam tekstowych dla określonego produktu może być czasochłonne. Zanim utworzysz własną reklamę tekstową, musisz przeprowadzić ankietę dotyczącą liczby produktów, które chcesz realnie reklamować, następnie utworzyć kampanię w wyszukiwarce Google, utworzyć oddzielną grupę reklamową dla określonego produktu i kolejno utworzyć i dodać słowa kluczowe, po których będzie wyświetlać się reklama.

W dzisiejszych czasach ręcznie tworzone tekstowe reklamy produktów są już rzadko używane, głównie z powodów związanych z czasem i wysokim prawdopodobieństwem, że reklama nie jest aktualna drugiego dnia, ponieważ produkt nie jest już dostępny w magazynie lub został sprzedany albo jego cena się zmieniła. Ręczne tworzenie reklam jest zalecane przy bestsellerach (najlepiej sprzedające się produkty, które masz cały czas na oku).

Dziś jednak mamy już technologię do automatyzacji produktowo – tekstowych reklam.

Rozwiązaniem są automatyczne reklamy tekstowe na produkty

Automatizované textové reklamy na produkty z XML feeduDzięki BlueWinston.com możesz łatwo, szybko i niezawodnie tworzyć reklamy tekstowe i słowa kluczowe dla dziesiątek, setek, tysięcy lub dziesiątek tysięcy produktów w ciągu zaledwie kilku minut. Wszystko, czego potrzebujesz, to prosty plik danych XML, który jest obecnie używany przez prawie każdy e-sklep do reklamowania w porównywarkach lub do tworzenia reklam w Zakupach Google, o których rozmawialiśmy powyżej za pośrednictwem Google Merchant.

Po prostu wstaw adres URL swojego feed’u produktowego do narzędzia, a resztą zajmie się już on. Możesz błyskawiczną prędkością dojść do momentu tworzenia reklamy tekstowej dla swoich produktów, które będziesz promować w swojej kampanii produktowej, gdzie możesz łatwo tworzyć szablon reklamy produktu, który będzie powielany dla każdego produktu. W ten sposób możesz otrzymać reklamy tekstowe dla wszystkich swoich produktów w ciągu kilku minut.

Jakie są zalety promowania produktów przez automatycznej reklamy tekstowe?

 • możesz tworzyć reklamy tekstowe dla każdego produktu w sklepie internetowym -> czym zyskujesz ogromne możliwości odkrywania nowych potencjalnych produktów konwertujących, którymi Twoi klienci do tej chwili nie byli zainteresowani
 • możesz łatwo zarządzać swoimi reklamami tekstowymi, wprowadzać ich odmiany i sprawdzać na bieżąco.
 • możesz filtrować i definiować kampanie produktowe dla tych produktów, które naprawdę chcesz mieć w nich zawarte, na podstawie reguł i filtrów, z którymi mogłeś mieć okazję pracować przy tworzeniu reklam w Google Zakupy.
 • uzyskaj słowa kluczowe long-tail, które wykorzystuje znacznie mniej konkurencji
 • silnie ukierunkowane reklamy skierowane do bardzo określonej grupy kupujących, gdzie występuje ogromny współczynnik konwersji
 • reklamy są aktualizowane co najmniej co 6 godzin
 • sprawdzane jest, czy konkretny produkt jest nadal w sprzedaży lub jest niedostępny, dzięki czemu reklama produktu jest automatycznie zawieszona, do momentu aż produkt wróci na stan, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
 • + wiele innych korzyści, które reklamy w Google Zakupy nie posiadają

Czy powinienem jednocześnie reklamować się za pomocą reklam tekstowych i reklam w Zakupach Google?

ExxpozedAndreas Bindhammer — światowej sławny niemiecki alpinista sportowy, który również został mistrzem Niemiec i właścicielem odnoszących sukcesy sklepów Exxpozed.com i Exxpozed.de. Sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzęcie outdoor, obuwiu outdoor, odzieży wierzchniej oraz w sprzęcie do wspinaczki. „Korzystając z obu formatów reklam, mogą zwiększyć swoje zyski i sprzedać o wiele więcej, jednocześnie poprawiając branding e-sklepu.”

Toner Depot CZTonerDepot.cz – jeden z największych e-sklepów z tonerami w Republice Czeskiej, który działa też na Słowacji i Węgrzech. „Zawsze mieliśmy problem z aktualizowaniem naszych kampanii produktowych AdWords, niezależnie od tego, czy chodziło o cenę, słowa kluczowe, czy dodawanie i edytowanie nowych kampanii produktowych. Odkąd używamy BlueWinston, możemy poświęcić czas na inne działania e-commerce. Doskonałe narzędzie dla naszego segmentu online.”

Moje Hodinky SKMojeHodinky.sk – sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży zegarków i luksusowych akcesoriów. „Uważamy BlueWinston za wspaniałe narzędzie dla e-sklepów, szczególnie dla longtail. Dzięki BlueWinstone masz pełną kontrolą nad zarządzaniem reklamami dla wszystkich produktów przy minimalnych kosztach.”

Czy powinienem jednocześnie reklamować się za pomocą reklam tekstowych i reklam w Zakupach Google?

Główne zalety automatycznych reklam tekstowych dla produktów w wyszukiwarce Google omówliśmy już powyżej. Dla tych, którzy reklamują się w krajach, gdzie reklamy w Zakupach Google nie istnieją, jest to jedyny sposób, w jaki BlueWinston.com może pomóc w unikalnych typach kampanii produktowych. Natomiast często takie pytanie zadają reklamodawcy z promocjami w Google Zakupy. Odpowiedź jest bardzo prosta i jednoznaczna, o czym już była mowa wcześniej: TAK!

Reklamy dla każdego produktu

Reklamuj się zarówno przez reklamy tekstowe, jak i reklamy w Zakupach Google!

Badanie Google mówi, że prawdopodobieństwo kliknięcia i dokonania zakupu jest o ponad 90% większe u tych użytkowników (potencjalnych klientów), którzy widzą reklamy tekstowe w wyszukiwarce Google, a także graficzne reklamy produktów w Zakupach Google od tego samego reklamodawcy, czyli e-sklepu.

 

Jakie są zalety korzystania z obu formatów reklam produktowych?

 • wyższy współczynnik klikalności = wyższy% CTR
 • wyższy współczynnik konwersji = więcej zakupów
 • większy zasięg dla potencjalnych odbiorców, więcej skierowań do klientów = ponieważ nie wszyscy preferują graficzne reklamy i odwrotnie
 • lepsza optymalizacja kampanii ze względu na fakt, że niektóre produkty lepiej reklamują się przez reklamy tekstowe, a inne odwrotnie, tylko za pośrednictwem reklam w Google Zakupach
 • wyższe dochody!

Wyższy współczynnik klikalności

BlueWinston.pl to zautomatyzowane narzędzie do tworzenia tekstów pod wyszukiwanie produktów i reklam produktowych w Google. Obecnie BlueWinston jest używany przez setki klientów w ponad 50 krajach (przeczytaj opinie od specjalistów PPC i sprzedawców).
 • zwiększ sprzedaż do + 60%
 • większ ROAS do + 1500%
 • zmniejsz CoS o -40%
 • stwórz reklamy dla wszystkich swoich produktów
 • zautomatyzuj tworzenie i zarządzanie