Studium przypadku Audioteka: Kampanie Blue Winston z CTR powyżej 10%, setki konwersji i długoterminowy zwrot z inwestycji 500%

Książki audio oferują możliwość efektywnego spędzenia czasu podczas jazdy samochodem, autobusem lub samolotem, podczas odpoczynku na kanapie czy przy uprawianiu sportu. Audiotéka jest numerem jeden na czeskim rynku audiobooków. Istnieją tysiące audiobooków czytanych przez najlepszych wykonawców, nagranych z dbałością o wysoką jakość dźwięku. Audiobooków możemy słuchać w dowolnym momencie, zarówno w aplikacjach na Androida, jak i dla iOS.

Celem współpracy było uruchomienie i zautomatyzowanie kampanii akwizycyjnych ukierunkowanych na nazwy książek audio z ponad 4000 tytułów w sklepie internetowym.

Martin Mucha jest sprzedawcą online od ponad 6 lat. Jako freelancer specjalizuje się w reklamie PPC. Współpracuje z małymi i średnimi portalami czy projektami e-commerce, oferując swoje marketingowe doświadczenie z rynków online – książek, mebli, części samochodowych, biur podróży, mody i wielu innych.

Na czeskim rynku z wszechobecnym Google konkuruje wyszukiwarka seznam.cz Grupy użytkowników Audiotéka i użytkowników Seznam pokrywają się tylko w minimalnym stopniu, co umożliwiło użycie słowackiego narzędzia Blue Winston.

Po skonfigurowaniu CPA i ROI oraz wykluczeniu nieodpowiednich słów kluczowych okazało się, że Blue Winston jest więcej niż odpowiedni do tego celu. Po prawie roku korzystania z tego narzędzia udało mu się utrzymać CTR na poziomie ponad 10% w kampaniach produktowych utworzonych za pośrednictwem Blue Winston, uzyskać setki zamówień oraz długoterminowy ROI w wysokości około 500%.

Doskonałe wyniki, intuicyjny interfejs użytkownika oraz bardzo pomocna i aktywna obsługa klienta gwarantują, że współpraca Audiotéka i Blue Winston będzie kontynuowana w przyszłości.

Jeśli chcesz wypróbować zbiory Audiotéka, każdemu nowemu klientowi zapewniamy zniżkę 100 Kč.

BlueWinston.com to narzędzie do budowy i optymalizacji kampanii osobne w oparciu o feed produktowy w wyszukiwarce Google. Jest to alternatywa, ale też tzw. "must be” do klasycznych reklam Google Shopping. Kampanie produktowe utworzone z data feed e-sklepu stanowią ponad 40% udziału na rocznym % CTR i wyświetleń w wyszukiwarce Google, które doprowadziły do udanej transakcji. Unikalna technologia i innowacyjne podejście do tworzenia słów kluczowych i reklam dla każdego produktu, grupy produktów i kategorii w e-sklepie sprawiają, że narzędzie jest numerem jeden na światowym rynku. Dziś BlueWinston jest używany przez setki klientów w ponad 50 krajach na całym świecie (sprawdź opinie od użytkowników i specjalistów PPC). Dzięki BlueWinston.com nie tylko zautomatyzujesz tworzenie reklam swoich produktów, ale także zautomatyzujesz ich optymalizację i zarządzanie za pomocą zestawu automatycznych reguł i skryptów licytacji stosowanych w niewiarygodnie krótkim czasie — co sześć godzin!
  • zwiększ sprzedaż do + 60%
  • większ ROAS do + 1500%
  • zmniejsz CoS o -40%
  • stwórz reklamy dla wszystkich swoich produktów
  • zautomatyzuj tworzenie i zarządzanie