Wprowadzenie do produktowo-grupowych kampanii w wyszukiwarce Google

Klienci bardzo często nie znają dokładnej nazwy produktu! Znają tylko jego część (nazwę grupy produktów). Blue Winston automatycznie znajdzie te unikalne grupy w Twoim feedzie XML. Gdy klient kliknie taką reklamę grupową, przejdzie bezpośrednio do wyniku wyszukiwania, w którym już wybierze odpowiedni model i typ produktu. Dzięki tej funkcji uzyskasz znacznie więcej nowych klientów i często jest to jedyny sposób jak reklamować produktów o małej liczbie wyszukiwań!

BW_E-shops_EN_promo.005

Dlaczego warto skupiać się na produktowo-grupowych kampaniach? 

 • Nigdy więcej mała liczba wyszukiwań

 • Znacznie więcej odpowiednich słów kluczowych

 • Ludzie szukają grupy produktów

 • Więcej wyświetleń Twoich reklam

 • Wyższy CTR

 • Wyższy współczynniki konwersji

Produktowo-grupowe kampanie skierowane na grupy produktów

Produktowo-grupowe kampanie mają reklamy tekstowe kierowane na określone grupy produktów, a więc mają bardziej ogólne słowa kluczowe.

Kampanie dla takich produktowych grup są unikalne na całym świecie i mają znacznie więcej odpowiednich słów kluczowych typu longtail => wyświetlenia, kliknięcia, % CTR i oczywiście więcej konwersji (akwizycji).

Wiele osób nie zna konkretnej nazwy produktu lub dokładnego modelu!

Znają tylko część z nazwy produktu, np. ELECTROLUX EJ 2801″

people-do-not-know-the-exact-model-of-fridge

W związku z tym w BlueWinston opracowaliśmy unikalną metodę skracania, która wyszukuję i wyodrębnia unikalne frazy (skrócone słowa kluczowe typu longtail), które będą kierowane na określone grupy produktów. W naszym przykładzie są to specyficzne lodówki, w których znamy producenta i model, ale bez określonego typu = bez numeru produktu.

Targetowana reklama tekstowa na grupę produktów w wyszukiwarce Google

Użytkownicy widzą Twoje produktowo-grupowe reklamy, gdy wyszukują przez Google:

searching-for-electrolux-ej-2801-in-google

W ciągu kilku minut automatycznie wygenerujesz reklamy tekstowe dla setek, tysięcy, a nawet dziesiątek tysięcy grup produktów. Automatycznie z aktualnymi najniższymi cenami dla danej grupy produktów.

product-group-text-ad-in-google-search

Po kliknięciu tekstowej reklamy grupowej-> klient zostaje przekierowany na stronę wyników wyszukiwania pełnotekstowego w e-sklepie. W tym przypadku wyniki dla „ELECTROLUX EJ 2801”, gdzie wyświetlone zostaną obie wersje tej lodówki:

Automatically generated Product-Group Text ads will target the right fulltext search results within eshop, where customer will choose the best product

0
Liczba utworzonych Grup
0
Łączna liczba targetowanych produktów
Wszystkie produkty objęte 100%

W ten sposób możesz rozwiązać też inne typy grup reklam i słów kluczowych

Kampania produktowo-grupowa (NON-type)
-> dla użytkowników, którzy znają tylko nazwę marki i model

image 2017-04-02 o 23.47.20

Kampania produktowo-grupowa (NON-brand, + prefiks)
-> dla użytkowników, którzy znają tylko model i typ lodówki

image 2017-04-02 o 23.47.42

Przekonaj się sam o sile kampanii grupowych na przykładzie reklamy opon

Look for yourself how unique Group campaigns could be for tires e-shop all over the worldKażdy e-sklep sprzedający opony może wykorzystać skuteczne „produktowo-grupowe” kampanie do tworzenia wyjątkowej grupowej reklamy tekstowej dla swoich klientów. W efekcie skierować klienta do dokładnego wyniku wyszukiwania na e-sklepie.

Sprawdź studium przypadku o popgrom.gr TUTAJ.

Dowiedz się więcej o pierwszym typie kampanii -> Tekstowe kampanie produktowe

Introduction to Automatic Product text ads (campaigns) for e-shops in Google search

Benefits of BlueWinston.com - innovative product ads tool

Prezentacje i studium przypadku

BlueWinston.com to narzędzie do budowy i optymalizacji kampanii osobne w oparciu o feed produktowy w wyszukiwarce Google. Jest to alternatywa, ale też tzw. "must be” do klasycznych reklam Google Shopping. Kampanie produktowe utworzone z data feed e-sklepu stanowią ponad 40% udziału na rocznym % CTR i wyświetleń w wyszukiwarce Google, które doprowadziły do udanej transakcji. Unikalna technologia i innowacyjne podejście do tworzenia słów kluczowych i reklam dla każdego produktu, grupy produktów i kategorii w e-sklepie sprawiają, że narzędzie jest numerem jeden na światowym rynku. Dziś BlueWinston jest używany przez setki klientów w ponad 50 krajach na całym świecie (sprawdź opinie od użytkowników i specjalistów PPC). Dzięki BlueWinston.com nie tylko zautomatyzujesz tworzenie reklam swoich produktów, ale także zautomatyzujesz ich optymalizację i zarządzanie za pomocą zestawu automatycznych reguł i skryptów licytacji stosowanych w niewiarygodnie krótkim czasie — co sześć godzin!
 • zwiększ sprzedaż do + 60%
 • większ ROAS do + 1500%
 • zmniejsz CoS o -40%
 • stwórz reklamy dla wszystkich swoich produktów
 • zautomatyzuj tworzenie i zarządzanie