Wykorzystaj w pełni rozszerzone reklamy tekstowe!

Dwa razy więcej miejsca na reklamę? To już nie problem! Google Ads wprowadziło nową wersję rozszerzonych reklam tekstowych (ETA), która oferuje więcej miejsca na kontakt z potencjalnymi klientami.

ETA przynosi wiele korzyści, które jednak mogą zmienić się w przeszkody. Dlatego nie piszemy tu tylko o ich możliwościach i szczegółach, ale także o ryzyku, którego należy unikać.

Dlaczego w ogóle ETA nas interesują?

Jest to jedna z najbardziej rewolucyjnych funkcji w reklamach Google. Charakteryzują się rozszerzoną przestrzenią, w której możemy opisać swój produkt w detalach i dotrzeć do potencjalnych klientów. Możemy wypróbować różne rodzaje wiadomości, aby przekonać te osoby do kliknięcia naszej strony i zakupu produktu.

Niesie to ze sobą ryzyko niepotrzebnie długich opisów o czym napiszemy dalej. Zasadniczo ETA okazała się skuteczniejsza pod względem współczynnika klikalności (CTR), ponieważ może dostarczyć więcej informacji o produkcie.

Rozszerzone a zwykłe reklamy tekstowe

Pomimo podobieństwa do zwykłych reklam tekstowych, ETA różni się kilkoma podstawowymi cechami:

  •       Teraz możesz utworzyć trzy nagłówki, każdy o długości 30 znaków. Są one oddzielone pionowym paskiem „|”.
  •        Dodano kolejne pole opisu (Description 2), które może być tak długie, jak pierwsze – 90 znaków.
  •        Domena wyświetlanego adresu URL jest oparta na domenie strony docelowej. Jeśli masz subdomenę, zostanie ona również dodana.
  •       Wyświetlany adres URL można dostosować za pomocą dwóch pól ścieżek. Potencjalni klienci będą mieli lepszy obraz tego, gdzie zostaną przekierowani po kliknięciu.

Rozszerzone reklamy tekstowe na urządzeniach mobilnych

Być może zastanawialiście się, czy możliwe jest wyświetlanie tak dużej ilości treści na urządzeniach mobilnych. Co zaskakujące, ETA były zaprojektowane w celu zmaksymalizowania wydajności na urządzeniach przenośnych. To, co jest wyświetlane poprawnie na urządzeniu mobilnym, jest również poprawnie wyświetlane na pulpicie. Podczas tworzenia reklamy masz dostęp do ostatecznego podglądu zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych.

Nie rujnuj potencjału ETA

Więcej przestrzeni może prowadzić do większej liczby wad. Największym problemem jest to, że szersza przestrzeń może nas zachęcać do tworzenia niepotrzebnych opisów, którymi ludzie nie są zainteresowani. Spróbujmy zachować prostotę – więcej pracować ze słowami kluczowymi to spowoduje większe zainteresowanie działaniem ze strony klienta(CTA). Pamiętajmy, że w większości przypadków ludzie szukają produktu, który rozwiąże ich problemy. Podkreślmy wyjątkowość swojej oferty, jej funkcjonalność i zalety. Jeśli masz problem z tworzeniem odpowiedniej treści, czytaj dalej na naszym blogu, jak stworzyć dobrą reklamę tekstową.

To samo tyka się nagłówków. Jeśli wypełnimy je za pomocą słów kluczowych, nie będą one spójne ani kompleksowe. Zamiast tego zaoferujmy jakąś wartość, a wielu potencjalnych klientów przeczyta tylko te tytuły. Możemy używać fraz CTA już tutaj.

Słowa kluczowe niekoniecznie należą do wyświetlanego adresu URL. Dostosowalne pola ścieżek powinny być używane do ogólnych wyrażeń. Na przykład, jeśli nasz produkt to buty trekkingowe, wyświetlany adres URL może wyglądać tak: www.domain.com/outdoor/buty.

Rozszerzone reklamy tekstowe to najbardziej rewolucyjny produkt Google od czasu wprowadzenia AdWords. Od stycznia 2017 roku ETA całkowicie zastąpiły klasyczne reklamy tekstowe, ale wciąż jest mnóstwo pytań o to, jak z nich korzystać. Ten krótki przegląd powinien nie tylko przybliżyć specyfikę i aktualności tego typu reklam, ale także ostrzec o potencjalnych zagrożeniach związanych z jego użytkowaniem. Wierzymy, że teraz będziesz mógł z nich korzystać na 110%!

BlueWinston.com to narzędzie do budowy i optymalizacji kampanii osobne w oparciu o feed produktowy w wyszukiwarce Google. Jest to alternatywa, ale też tzw. "must be” do klasycznych reklam Google Shopping. Kampanie produktowe utworzone z data feed e-sklepu stanowią ponad 40% udziału na rocznym % CTR i wyświetleń w wyszukiwarce Google, które doprowadziły do udanej transakcji. Unikalna technologia i innowacyjne podejście do tworzenia słów kluczowych i reklam dla każdego produktu, grupy produktów i kategorii w e-sklepie sprawiają, że narzędzie jest numerem jeden na światowym rynku. Dziś BlueWinston jest używany przez setki klientów w ponad 50 krajach na całym świecie (sprawdź opinie od użytkowników i specjalistów PPC). Dzięki BlueWinston.com nie tylko zautomatyzujesz tworzenie reklam swoich produktów, ale także zautomatyzujesz ich optymalizację i zarządzanie za pomocą zestawu automatycznych reguł i skryptów licytacji stosowanych w niewiarygodnie krótkim czasie — co sześć godzin!
  • zwiększ sprzedaż do + 60%
  • większ ROAS do + 1500%
  • zmniejsz CoS o -40%
  • stwórz reklamy dla wszystkich swoich produktów
  • zautomatyzuj tworzenie i zarządzanie